Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

Antipodes, a renowned New Zealand skincare brand, harnesses the purest ingredients sourced from pristine environments to craft luxurious, effective skincare solutions. Their philosophy centers on harnessing the potent benefits of native botanicals, Manuka honey, and potent antioxidants to deliver visible results. Antipodes is perfect for those seeking natural, science-backed skincare that nourishes and protects the skin.

Here's what makes Antipodes unique:

  • Clean and natural formulations: Free from harsh chemicals, sulphates, and artificial ingredients.
  • Bio-active Manuka Honey: A powerful natural ingredient with antibacterial and moisturizing properties.
  • Sustainable sourcing: Committed to ethical and environmentally responsible practices.
  • Clinically proven results: Backed by science to deliver noticeable improvements in skin health.

Discover the Antipodes difference and experience the transformative power of nature's finest offerings.

Showing1–20 of 40 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
ANTIPODES Avocado Pear Nourishing Night Cream 60ml
£45.00 Unit price £750.00 perlitre
ANTIPODES Divine Face Oil Avocado Oil And Rosehip 25ml
£32.00 Unit price £1,066.67 perlitre
ANTIPODES Diem Vitamin C Pigment-Correcting Water Cream 60ml
£38.00 Unit price £633.33 perlitre
ANTIPODES Glow Vitamin C Serum With Plant Hyaluronic Acid 30ml
£38.00 Unit price £1,266.67 perlitre
ANTIPODES Juliet Skin-Brightening Gel Cleanser 200ml
£27.00 Unit price £135.00 perlitre
ANTIPODES Joyful Hand & Body Cream 120ml
£32.00 Unit price £266.67 perlitre
Sold out
ANTIPODES Kiwi Seed Oil Eye Cream 30ml
£40.00 Unit price £1,333.33 perlitre
ANTIPODES Grapeseed Butter Cleanser 75ml
£29.00 Unit price £386.67 perlitre
Sold out
ANTIPODES Vanilla Pod Hydrating Day Cream 60ml
£35.00 Unit price £583.33 perlitre
ANTIPODES Grace Gentle Cream Cleanser And Make Up Remover 120ml
£28.00 Unit price £233.33 perlitre
ANTIPODES Eve Bio-Retinol Line Reduction Serum 30ml
£40.00 Unit price £1,333.33 perlitre
ANTIPODES Lime Caviar Collagen-Rich Firming Cream 60ml
£38.00 Unit price £633.33 perlitre
5.0
(1)
ANTIPODES Culture Probiotic Night Recovery Water Cream 60ml
£45.00 Unit price £750.00 perlitre
ANTIPODES Rejoice Light Facial Day Cream 60ml
£35.00 Unit price £583.33 perlitre
ANTIPODES Aura Manuka Honey Mask 75ml
£30.00 Unit price £400.00 perlitre
ANTIPODES Halo Skin-Brightening Facial Mud Mask 75g
£30.00 Unit price £400.00 perkg
ANTIPODES Ananda Antioxidant-Rich Gentle Toner 100ml
£22.00 Unit price £220.00 perlitre
ANTIPODES Baptise H20 Ultra-Hydrating Water Gel 60ml
£32.00 Unit price £533.33 perlitre
ANTIPODES Hallelujah Cleanser 200ml
£27.00 Unit price £135.00 perlitre
ANTIPODES Glory Vitamin C Triple-Action Glow Toner 100ml
£22.00 Unit price £220.00 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old