Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

"Speak up brown, you're through"... a rather embarrassing phrase to be told when in company. Call it what you will - wind, gas or farting - we all do it. For some it can be rather excessive, never mind the miasma that can spread through a room like wave.

We offer a range of solutions to help reduce the buildup of gas, and the ensuing embarrassment.

Showing1–8 of 8 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
A. VOGEL Digestisan Oral Drops 50ml
A. VOGEL Digestisan Oral Drops 50ml
£14.00 Unit price £280.00 perlitre
LAMBERTS Digestizyme® 100 capsules
LAMBERTS Digestizyme® 100 capsules
£19.00 Unit price 19p peritem
KIKI HEALTH Activated Charcoal Vegicaps 50 capsules
KIKI HEALTH Activated Charcoal Vegicaps 50 capsules
£12.00 Unit price 24p peritem
RENNIE Rennie Deflatine (Simeticone) 18 tablets
£6.29 Unit price 34.9p peritem
SILICOLGEL Colloidal Silicic Acid 200ml
SILICOLGEL Colloidal Silicic Acid 200ml
£10.00 Unit price £50.00 perlitre
BUSCOPAN Buscomint 24 Soft Capsules
£7.89 Unit price 32.9p peritem
KIKI HEALTH Activated Charcoal Powder 70g
KIKI HEALTH Activated Charcoal Powder 70g
£10.00 Unit price £142.86 perkg
SILICOLGEL Colloidal Silicic Acid 12 x 15ml sachets
£12.00 Unit price £1.00 peritem

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old