Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

Hair treatments can be a great way to get your hair looking its best. The right treatment can make your hair healthier, shinier, and more voluminous.

Hair treatments are typically composed of oils, moisturisers and nutrients which are then mixed with other ingredients, like waxes or gels, to create the perfect solution for your hair type.

Showing1–20 of 62 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Sold out
PHARMACERIS H H-Stimuforten Hair Growth Treatment 125ml
£15.00 Unit price £120.00 perlitre
4.5
(4)
LEONOR GREYL L'Huile De Leonor Greyl - Pre-Shampoo Nourishing Oil 95ml
£37.00 Unit price £389.47 perlitre
LEONOR GREYL Éclat Naturel 50ml
LEONOR GREYL Éclat Naturel 50ml
£32.50 Unit price £650.00 perlitre
RAUSCH Original Hair Tincture 200ml
RAUSCH Original Hair Tincture 200ml
£45.00 Unit price £225.00 perlitre
4.0
(1)
RAUSCH Swiss Herbal Hair Tonic For Healthy Hair 200ml
RAUSCH Swiss Herbal Hair Tonic For Healthy Hair 200ml
£28.00 Unit price £140.00 perlitre
EUCERIN DermoCapillaire Calming Urea Scalp Treatment 100ml
Sold out
EUCERIN DermoCapillaire Calming Urea Scalp Treatment 100ml
£14.50 Unit price £145.00 perlitre
RAUSCH Ginseng Caffeine Intensive Fluid 30ml
RAUSCH Ginseng Caffeine Intensive Fluid 30ml
£64.00 Unit price £2,133.33 perlitre
JOHN MASTERS ORGANICS Scalp Follicle Treatment & Volumizer 125ml
£28.00 Unit price £224.00 perlitre
LEONOR GREYL Masque À L'Orchidée - Nourishing Mask 200ml
LEONOR GREYL Masque À L'Orchidée - Nourishing Mask 200ml
£49.00 Unit price £245.00 perlitre
SCANDINAVIAN BIOLABS Hair Routine Male 250ml
£77.00 Unit price £308.00 perlitre
BIODERMA Node DS Anti-Dandruff Shampoo 125ml
BIODERMA Node DS Anti-Dandruff Shampoo 125ml
£14.00 Unit price £112.00 perlitre
FUSHI Really Good Hair Oil (Hand Blended) 100ml
£32.00 Unit price £320.00 perlitre
JOHN MASTERS ORGANICS Nourishing Defrizzer for Dry Hair 23ml
£27.00 Unit price £1,173.91 perlitre
REVITALASH Volume Enhancing Foam 55ml
£140.00 Unit price £2,545.45 perlitre
JOHN MASTERS ORGANICS Hydrate & Protect Hair Milk with Rose & Apricot 118ml
£31.00 Unit price £262.71 perlitre
LEONOR GREYL Complexe Energisant 150ml
£72.00 Unit price £480.00 perlitre
REGAINE Mens Extra Strength Scalp Foam 219ml
£90.50 Unit price £30.17 peritem

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old