Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store
Hair pomades are a type of hair styling product that is used to give hair a shiny, sculpted look. Hair pomade is also used to control frizz and flyaways. Pomades are available in a variety of textures and levels of hold from light and greasy to heavy or firm.

Pomades were originally made from animal fat, but modern formulas use plant-based ingredients such as beeswax or petroleum jelly.
Showing1–4 of 4 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
HAWKINS & BRIMBLE Water Pomade 100g
£15.00 Unit price £150.00 perlitre
5.0
(2)
HORACE Wax Pomade 50ml
£14.00 Unit price £280.00 perlitre
HORACE Cream Pomade 50ml
£14.00 Unit price £280.00 perlitre
HANZ DE FUKO Heavymade 56g
HANZ DE FUKO Heavymade 56g
£22.00 Unit price £392.86 perkg
5.0
(1)

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old