Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store
Nasal sprays are sprayed into your nose. They may be used to treat inflammation in your nasal passages, reduce swelling, and help clear up stuffiness. Some nasal sprays (steroid nasal sprays and antihistamine sprays) are specifically designed to treat allergy symptoms and can be used for the long term.
Showing1–12 of 12 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
NEILMED Hypertonic Extra Strength Saline Spray 126g
NEILMED Hypertonic Extra Strength Saline Spray 126g
£10.50 Unit price £84.00 perlitre
NEILMED NasaMist Saline Spray 75g
£8.50 Unit price £113.33 perlitre
Sold out
STÉRIMAR Breath Easy Daily Nasal Spray 100ml
£9.75 Unit price £97.50 perlitre
NEILMED NasoGel Spray for Dry Noses 30ml
NEILMED NasoGel Spray for Dry Noses 30ml
£11.25 Unit price £375.00 perlitre
OTRIVINE Adult Metered Dose 0.1% Nasal Spray 10ml
OTRIVINE Adult Metered Dose 0.1% Nasal Spray 10ml
£5.29 Unit price £529.00 perlitre
5.0
(1)
BECONASE Hayfever Relief Nasal Spray 100 doses
BECONASE Hayfever Relief Nasal Spray 100 doses
£7.99 Unit price 8p peritem
5.0
(1)
VICKS Sinex Micromist Decongestant Nasal Spray For Blocked Nose Pump 15ml
VICKS First Defence Nasal Spray 15ml
£8.50 Unit price £566.67 perlitre
SUDAFED Blocked Nose Spray 15ml
Sold out
SUDAFED Blocked Nose Spray 15ml
£4.09 Unit price £272.67 perlitre
NEILMED NasaDrops - Saline On The Go 15ml
NEILMED NasaDrops - Saline On The Go 15ml
£11.00 Unit price £733.33 perlitre
A. VOGEL Sinuforce Nasal Spray 20ml
£9.00 Unit price £450.00 perlitre
CALPOL Saline Nasal Spray from Birth 15ml
CALPOL Saline Nasal Spray from Birth 15ml
£5.95 Unit price £396.67 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old