Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

Benylin is a trusted brand offering a range of over-the-counter medicines designed to alleviate the discomfort associated with colds and flu. With a focus on effective symptom relief, Benylin products help you feel better and recover faster.

From soothing coughs to relieving congestion, Benylin provides targeted solutions for a range of cold and flu symptoms.

Showing1–8 of 8 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
BENYLIN Dry & Tickly Cough Syrup 150ml
£7.20 Unit price £48.00 perlitre
BENYLIN Chesty Coughs Non-Drowsy 150ml
BENYLIN Chesty Coughs Non-Drowsy 150ml
£7.89 Unit price £52.60 perlitre
BENYLIN Mucus Cough & Cold All In One Relief 16 tablets
£5.89 Unit price 36.8p peritem
BENYLIN Cold & Flu Max Strength 16 Capsules
£3.49 Unit price 21.8p peritem
BENYLIN Infant’s Cough Syrup 3+ Months 125ml
£4.99 Unit price £39.92 perlitre
BENYLIN Mucus Cough Menthol Oral Solution 150ml
£7.89 Unit price £52.60 perlitre
BENYLIN Dry & Tickly Cough Syrup 300ml
£9.99 Unit price £33.30 perlitre
BENYLIN Chesty Cough Non Drowsy Liquid 300 ml
£10.49 Unit price £34.97 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old