Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

Melora® Mānuka honey is harvested from remote and untouched forestlands of New Zealand where Mānuka trees naturally grow and thrive. Their honey is a 100 percent natural product, going above the New Zealand government’s guidelines by also complying with the UMF™ standards.

Showing1–6 of 6 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
MELORA Manuka Honey Oral Spray 525MGO (Umf 15) 20 mL
£10.00 Unit price £500.00 perlitre
MELORA Manuka Honey & Propolis Lemon & Pepper 12 Lozenges
£5.00 Unit price 41.7p peritem
MELORA Manuka Honey & Propolis Lozenges Blackcurrant 12 Lozenges
£5.00 Unit price 41.7p peritem
MELORA Manuka Honey 850MGO (UMF 20) 250g
£90.00 Unit price £360.00 perkg
MELORA Manuka Honey 525MGO (Umf 15) 500g
£66.00 Unit price £132.00 perkg
MELORA Manuka Honey 300MGO (UMF 10) 500g
£42.00 Unit price £84.00 perkg

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old