Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

Fish oil is renowned for its abundance of omega-3 fatty acids, including eicosapentaenoic acid (EPA) and docosahexaenoic acid (DHA), which are essential for optimal health. These omega-3 fatty acids play a crucial role in various bodily functions and have been extensively studied for their potential benefits. Consuming fish oil supplements may support heart health by promoting healthy cholesterol levels, maintaining normal blood pressure, and reducing inflammation. Omega-3 fatty acids also play a vital role in supporting brain function and cognitive health, contributing to memory, concentration, and overall cognitive performance. Additionally, fish oil supplements may help support joint health, reduce stiffness, and improve mobility.

Showing41–60 of 62 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
SOLGAR Fish Oil Concentrate 1000mg 60 capsules
SOLGAR Fish Oil Concentrate 1000mg 60 capsules
£18.00 Unit price £300.00 perlitre
WILEY'S FINEST Bold Vision Proactive 60 capsules
WILEY'S FINEST Bold Vision Proactive 60 capsules
£39.50 Unit price 65.8p peritem
LAMBERTS Pure Fish Oil 1100Mg 120 capsules
£27.50 Unit price 22.9p peritem
SOLGAR Omega 3-6-9 60 capsules
SOLGAR Omega 3-6-9 60 capsules
£27.00 Unit price 45p peritem
LAMBERTS Omega 3, 6 And 9 120 capsules
LAMBERTS Omega 3, 6 And 9 120 capsules
£25.00 Unit price 20.8p peritem
BIOCARE Mega EPA 60 capsules
£31.25 Unit price 52.1p peritem
SOLGAR Double Strength Omega-3 60 capsules
£36.00 Unit price 60p peritem
MINAMI MorEPA Move 60 capsules
MINAMI MorEPA Move 60 capsules
£45.50 Unit price 75.8p peritem
WILEY'S FINEST PreNatal DHA 60 capsules
WILEY'S FINEST PreNatal DHA 60 capsules
£25.00 Unit price 41.7p peritem
PURE ENCAPSULATIONS EPA+DHA Essentials 180 Capsules
£58.25 Unit price 32.4p peritem
ESKIMO-3 Balanced Mind 50 capsules
£46.00 Unit price 92p peritem
VIRIDIAN 100% Organic Scandinavian Rainbow Trout Oil 200ml
£31.25 Unit price £156.25 perlitre
PURE ENCAPSULATIONS EPA+DHA Essentials 90 Capsules
£33.75 Unit price 37.5p peritem
SOLGAR Double Strength Omega-3 120 capsules
£66.00 Unit price 55p peritem
MINAMI Liquid Kids 100ml
£30.50 Unit price £305.00 perlitre
EFAMOL Kids Omega 3 DHA Drops 60ml
£15.00 Unit price £250.00 perlitre
5.0
(1)
EFAMOL Efalex Brain 120 Capsules
£24.50 Unit price 20.4p peritem
NUTRI ADVANCED Eskimo®-3 Brainsharp Fish Oil 210ml
NUTRI ADVANCED Eskimo®-3 Brainsharp Fish Oil 210ml
£45.00 Unit price £214.29 perlitre
METAGENICS Omegagenics High Strength 30 Capsules
£27.00 Unit price 90p peritem
METAGENICS Omegagenics High Strength 60 Capsules
£41.00 Unit price 68.3p peritem

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old