Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

There is no magic pill for a healthy heart. In order to stay healthy, you need to eat a well  balanced diet and exercise regularly. Supplements are not a substitute for a healthy diet and lifestyle, but they may help you achieve your goals. and improve your heart health.

The supplements that can help protect your heart include fish oil (or krill oil), antioxidants and vitamin D.

If you’ve been diagnosed with high blood pressure, have been advised to keep an eye on it, or just want to keep on top of your overall heart health then our range of blood pressure machines from leading brands such as Omron and Beurer are ideal for you. Come in-store for a free NHS blood pressure screening and consultation with our clinical pharmacist if you think you’re at risk of high blood pressure.

Showing21–40 of 78 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
SOLGAR L-Lysine 1000mg 50 tablets
SOLGAR L-Lysine 1000mg 50 tablets
£13.00 Unit price 26p peritem
SOLGAR Vitamin B1 (Thiamin) 500mg 100 tablets
SOLGAR Vitamin B1 (Thiamin) 500mg 100 tablets
£36.00 Unit price 36p peritem
SOLGAR Potassium Tablets 100 tablets
SOLGAR Potassium Tablets 100 tablets
£10.00 Unit price 10p peritem
SOLGAR Vitamin B-Complex 50 High Potency 50 capsules
SOLGAR Vitamin B-Complex "50" High Potency 50 capsules
£14.25 Unit price 28.5p peritem
SOLGAR Double Strength Omega-3 30 capsules
SOLGAR Double Strength Omega-3 30 capsules
£19.50 Unit price 65p peritem
ESKIMO-3 Pure Omega-3 Fish Oil 250 capsules
ESKIMO-3 Pure Omega-3 Fish Oil 250 capsules
£45.00 Unit price 18p peritem
COYNE HEALTHCARE Purest Omega 3 Wild Alaskan Fish 60 Capsules
£36.00 Unit price 60p peritem
BARE BIOLOGY Vim & Vigour Vegan Omega 3 + Astaxanthin 60 capsules
£33.00 Unit price 55p peritem
REVIVE ACTIVE Revive Active 7 sachets
£15.00 Unit price £2.14 peritem
VIRIDIAN Potassium Magnesium Citrate Veg Caps 90 capsules
£20.50 Unit price 22.8p peritem
REVIVE ACTIVE Revive Active 30 sachets
£50.00 Unit price £1.67 peritem
SOLGAR Vitamin B-Complex with Vitamin C Tablets 100 tablets
SOLGAR Vitamin B-Complex with Vitamin C Tablets 100 tablets
£15.00 Unit price 15p peritem
Sold out
SOLGAR Ubiquinol 100mg 50 capsules
£62.75 Unit price £1.26 peritem
SOLGAR Vitamin B-Complex "100" Extra High Potency 100 tablets
£36.75 Unit price 36.8p peritem
SOLGAR Vitamin B1 (Thiamin) 100mg 100 capsules
SOLGAR Vitamin B1 (Thiamin) 100mg 100 capsules
£13.00 Unit price 13p peritem
A. VOGEL Hawthorn 50ml
A. VOGEL Hawthorn 50ml
£14.00 Unit price £280.00 perlitre
SOLGAR Fish Oil Concentrate 1000mg 120 capsules
£31.00 Unit price 25.8p peritem
GOLD COLLAGEN Multidose Hairlift 300ml
£27.00 Unit price £90.00 perlitre
NUTRI ADVANCED Eskimo®-3 Fish Oil Liquid 210ml
NUTRI ADVANCED Eskimo®-3 Fish Oil Liquid 210ml
£40.00 Unit price £190.48 perlitre
VIRIDIAN High One™ Vitamin B1 With B-Complex Veg Caps 90 capsules
£22.75 Unit price 25.3p peritem

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old