Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

INIKA Organic embodies the belief that true beauty begins with purity, integrity, and respect for nature. Guided by a commitment to natural, high-performance, and sustainable beauty, the brand creates luxurious formulations that care for both skin and planet.

INIKA Organic crafts 100% natural beauty products, entirely free from synthetic additives. Each product is made using powerful botanical extracts and mineral pigments that enhance natural beauty while nourishing the skin.

Showing1–20 of 117 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
INIKA Tinted Natural Sunscreen SPF50+ 50ml
£36.00 Unit price £720.00 perlitre
5.0
(2)
INIKA ORGANIC Liquid Foundation - Beige 30ml
£45.00 Unit price £1,500.00 perlitre
INIKA Mineral Setting Powder - Mattify 7g
£38.00 Unit price £5,428.57 perkg
INIKA ORGANIC Natural Tanning Mist 120ml
£33.00 Unit price £275.00 perlitre
INIKA Full Coverage Concealer - Sand 4g
£32.00 Unit price £8,000.00 perkg
INIKA Baked Mineral Bronzer - Sunbeam 8 g
£42.00 Unit price £5,250.00 perkg
INIKA Inika Natural Sunscreen SPF50+ 50ml
£36.00 Unit price £720.00 perlitre
INIKA Loose Mineral Foundation SPF-25 - Nurture 8g
£42.00 Unit price £5,250.00 perkg
5.0
(1)
INIKA ORGANIC Lip Mask 8ml
£32.00 Unit price £4,000.00 perlitre
INIKA ORGANIC Lip Serum - Clear 10ml
£29.00 Unit price £2,900.00 perlitre
INIKA Long Lash Mascara - Brown 8ml
£30.00 Unit price £3,750.00 perlitre
INIKA Long Lash Mascara - Black 8ml
£30.00 Unit price £3,750.00 perlitre
INIKA ORGANIC Sheer Coverage Concealer - Vanilla 10 mL
£27.00 Unit price £2,700.00 perlitre
INIKA ORGANIC Liquid Foundation - Porcelain 30ml
£45.00 Unit price £1,500.00 perlitre
INIKA ORGANIC Liquid Foundation - Cream 30ml
£45.00 Unit price £1,500.00 perlitre
INIKA Loose Mineral Foundation SPF-25 - Unity 8g
£42.00 Unit price £5,250.00 perkg
INIKA ORGANIC Lip Oil 5ml
£29.00 Unit price £5,800.00 perlitre
INIKA ORGANIC Eye Pencil - Cocoa 1g
£22.00 Unit price £22,000.00 perkg

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old