Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

Beyond body care, skincare for your body. Inspired by fond memories of opening her grandmother’s delicately scented lotions and potions, dual board-certified dermatologist Dr Alexis Granite created Joonbyrd to unite joyful nostalgia with decades of clinical expertise. Each formula is infused with a serotonin-boosting scent and powered by ALXmd04™ technology: hardworking actives, microbiome support, antioxidant defence and skin-mind balance to deliver transformative results for both body and soul. Clinical skin care doesn't need to feel clinical to be effective.

Showing1–19 of 19 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
JOONBYRD Sunday Sofa Body Butter 200ml
£52.00 Unit price £260.00 perlitre
JOONBYRD Little Love Body Lotion Mini 50ml
£14.00 Unit price £280.00 perlitre
JOONBYRD Moon Swim Body Wash Mini 50ml
£12.00 Unit price £240.00 perlitre
JOONBYRD Daydreamer Firming Body Serum 100ml
£78.00 Unit price £780.00 perlitre
JOONBYRD Violet Haze Body Scrub 200ml
£45.00 Unit price £225.00 perlitre
JOONBYRD Moon Swim Body Wash 350ml
£40.00 Unit price £114.29 perlitre
JOONBYRD Kaleidoscope Smoothing Body Serum Mini 15ml
£18.00 Unit price £1,200.00 perlitre
JOONBYRD Confetti Sky Hand Treatment Mini 15ml
£20.00 Unit price £800.00 perlitre
JOONBYRD Wonderland Hand Lotion Mini 50ml
£14.00 Unit price £280.00 perlitre
JOONBYRD Palm Wild Hand Wash Mini 50ml
£12.00 Unit price £240.00 perlitre
JOONBYRD Daydreamer Firming Body Serum Mini 15ml
£18.00 Unit price £1,200.00 perlitre
JOONBYRD Sunday Sofa Body Butter Mini 30ml
£14.00 Unit price £466.67 perlitre
JOONBYRD Violet Haze Body Scrub Mini 30ml
£12.00 Unit price £400.00 perlitre
JOONBYRD Kaleidoscope Smoothing Body Serum 100ml
£78.00 Unit price £780.00 perlitre
JOONBYRD Confetti Sky Hand Treatment 50ml
£50.00 Unit price £1,000.00 perlitre
JOONBYRD Wonderland Hand Lotion 300ml
£55.00 Unit price £183.33 perlitre
JOONBYRD Palm Wild Hand Wash 300ml
£42.00 Unit price £140.00 perlitre
JOONBYRD Little Love Body Lotion 300ml
£56.00 Unit price £186.67 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old