Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

Lip care products are essential for keeping your lips soft, smooth, and hydrated. From lip balms and glosses to treatments and scrubs, there are a variety of lip care products available to help you achieve your desired look.

When choosing lip care products, it is important to consider your lip type and needs. For example, if your lips are dry and chapped, you will want to choose lip care products that are moisturising and hydrating. If your lips are prone to peeling, you will want to choose lip care products that contain exfoliating ingredients.

Here are some of the most popular lip care products:

  • Lip balm: Lip balm is a product that is applied to the lips to protect them from the elements and keep them hydrated. Lip balm can be found in a variety of flavours and formulas, so you can find one that you enjoy using.
  • Lip gloss: Lip gloss is a product that is applied to the lips to add shine and colour. Lip gloss can be found in a variety of shades and finishes, so you can find one that suits your taste and style.
  • Lip treatment: Lip treatment is a product that is applied to the lips to help repair damage and promote healthy lip growth. Lip treatment can be found in a variety of formulas, so you can find one that is right for your needs.

No matter what your lip type or desired look, there are lip care products that can help you achieve it. By choosing the right products and using them correctly, you can keep your lips soft, smooth, and hydrated.

Showing21–40 of 71 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
VENN Advanced Regenerative Hyaluronic Lip Serum 10ml
£35.00 Unit price £3,500.00 perlitre
WELEDA Skin Food Lip Balm 8ml
WELEDA Skin Food Lip Balm 8ml
£7.75 Unit price £968.75 perlitre
KORRES Lip Balm Yoghurt SPF-20 4ml
£10.00 Unit price £2,500.00 perlitre
NUXE Reve De Miel - Lip Moisturizing Stick 4ml
£7.50 Unit price £1,875.00 perlitre
VASELINE Aloe Vera Lip Balm Tin 20g
£2.45 Unit price £122.50 perkg
RÉVIVE Intensité Moisturizing Lip Balm Luxe Conditioner 10ml
£50.00 Unit price £5,000.00 perlitre
URIAGE Moisturising Lipstick 4g
£7.90 Unit price £1,975.00 perkg
KORRES Lip Balm Mulberry Tinted 4ml
£10.00 Unit price £2,500.00 perlitre
NUXE Reve De Miel - Honey Lip Balm 15g
£14.00 Unit price £933.33 perkg
WILD BEAUTY Moisturising Lip Treatment With Rhug Beeswax 8ml
WILD BEAUTY Moisturising Lip Treatment With Rhug Beeswax 8ml
£32.00 Unit price £4,000.00 perlitre
VASELINE Lip Therapy Original Tin 20g
Sold out
VASELINE Lip Therapy Original Tin 20g
£2.45 Unit price £122.50 perkg
NUXE Very Rose Plumping Lip Serum 8ml
£22.00 Unit price £2,750.00 perlitre
ILAPOTHECARY Express Lip Balm 15g
£22.00 Unit price £1,466.67 perkg
INIKA ORGANIC Lip Mask 8ml
£32.00 Unit price £4,000.00 perlitre
KORRES Lip Balm Honey Shimmer 4ml
£10.00 Unit price £2,500.00 perlitre
NATURA BISSÉ Diamond Lip Booster 15ml
NATURA BISSÉ Diamond Lip Booster 15ml
£74.00 Unit price £4,933.33 perlitre
CAUDALIE Tinted Lip Conditioner 4.5g
£9.00 Unit price £2,250.00 perkg
MZ SKIN Volumising Lip Perfector 3ml
£35.00 Unit price £11,666.67 perlitre
IRENE FORTE SKINCARE Bio-Peptide Lip Treatment With Lipid-HA Complex 10ml
£32.00 Unit price £3,200.00 perlitre
KAPLAN MD SKINCARE Perfect Pout Lipstick - Revitalizing Lip Treatment + SPF-30 Sunscreen - Rodeo 3.1g
KAPLAN MD SKINCARE Perfect Pout Lipstick - Revitalizing Lip Treatment + SPF-30 Sunscreen - Rodeo 3.1g
£30.00 Unit price £10,000.00 perkg

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old