Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

Lip care products are essential for keeping your lips soft, smooth, and hydrated. From lip balms and glosses to treatments and scrubs, there are a variety of lip care products available to help you achieve your desired look.

When choosing lip care products, it is important to consider your lip type and needs. For example, if your lips are dry and chapped, you will want to choose lip care products that are moisturising and hydrating. If your lips are prone to peeling, you will want to choose lip care products that contain exfoliating ingredients.

Here are some of the most popular lip care products:

  • Lip balm: Lip balm is a product that is applied to the lips to protect them from the elements and keep them hydrated. Lip balm can be found in a variety of flavours and formulas, so you can find one that you enjoy using.
  • Lip gloss: Lip gloss is a product that is applied to the lips to add shine and colour. Lip gloss can be found in a variety of shades and finishes, so you can find one that suits your taste and style.
  • Lip treatment: Lip treatment is a product that is applied to the lips to help repair damage and promote healthy lip growth. Lip treatment can be found in a variety of formulas, so you can find one that is right for your needs.

No matter what your lip type or desired look, there are lip care products that can help you achieve it. By choosing the right products and using them correctly, you can keep your lips soft, smooth, and hydrated.

Showing61–71 of 71 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
FORMULAE PRESCOTT Eye & Lip Contour Cream 15ml
£65.00 Unit price £4,333.33 perlitre
AMBUJA Kiss My Lip Balm 15ml
£45.00 Unit price £3,000.00 perlitre
BIODERMA Atoderm Lip Repair Balm for Very Dry Lips 15ml
£8.00 Unit price £533.33 perlitre
BIODERMA Cicabio Lip Repair Nourishing and Protecting Lip Balm 10ml
£8.00 Unit price £800.00 perlitre
PAYOT Source-Nutrition Nourishing Lip Oil 5ml
£27.00 Unit price £5,400.00 perlitre
REVIVE Intensite Volumizing Lip Balm 72ml
£65.00 Unit price £902.78 perkg
FUSHI Cherry Lip Oil 10ml
£18.00 Unit price £1,800.00 perlitre
CELLCOSMET CellFiller-XT 15ml
£210.00 Unit price £14,000.00 perlitre
PANIER DES SENS Radiant Peony Radiance Lip Balm 15ml
£10.00 Unit price £666.67 perlitre
INSIUM Giulias Glow Lip Treatment 6ml
£40.00 Unit price £6,666.67 perlitre
VALMONT Prime Lip Repair 15ml
£139.00 Unit price £9,266.67 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old