Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing301–317 of 317 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
THIS WORKS Deep Sleep Beauty Soak 200g
£28.00 Unit price £2,333.33 perkg
INSIUM Body Tonic - Toning Body Cream 210ml
£98.00 Unit price £466.67 perlitre
INSIUM Silky Gentle Body Scrub 210ml
£69.00 Unit price £328.57 perlitre
DR IRENA ERIS Divine Maldives Intense Renewal Sea Salt Scrub 230g
£28.00 Unit price £121.74 perkg
BJORK AND BERRIES Birch Ritual Body Scrub 200ml
£24.00 Unit price £120.00 perlitre
AROMATHERAPY ASSOCIATES Revive Morning Bath And Shower Oil 55ml
AROMATHERAPY ASSOCIATES Revive Morning Bath And Shower Oil 55ml
£65.00 Unit price £1,181.82 perlitre
AROMATHERAPY ASSOCIATES Revive Evening Bath And Shower Oil 55ml
AROMATHERAPY ASSOCIATES Revive Evening Bath And Shower Oil 55ml
£65.00 Unit price £1,181.82 perlitre
ANTIPODES Nirvana Hand And Body Wash 500ml
£24.00 Unit price £48.00 perlitre
INSIUM Gentle Body Wash 500ml
£48.00 Unit price £96.00 perlitre
INSIUM Daily Hair And Body Wash 500ml
£45.00 Unit price £90.00 perlitre
JOONBYRD Palm Wild Hand Wash Mini 50ml
£12.00 Unit price £240.00 perlitre
JOONBYRD Palm Wild Hand Wash 300ml
£42.00 Unit price £140.00 perlitre
AKT LONDON SC.04 Halcyon Summers The Body Wash Concentrate 100ml
£26.00 Unit price £260.00 perlitre
OLVERUM Hand Wash 250 ml
£25.50 Unit price £102.00 perlitre
OLVERUM Body Cleanser 250 ml
£29.00 Unit price £116.00 perlitre
KORRES Basil Lemon Body Cleanser 250ml
£14.00 Unit price £56.00 perlitre
DR BRONNER'S Organic Pump Soap - Tea Tree 355ml
£18.00 Unit price £50.70 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old