Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing281–300 of 317 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
PAYOT Rituel Douceur Melt-In Body Cream Scrub 200ml
£35.00 Unit price £175.00 perlitre
PHILIP B. Nordic Wood Hair + Body Shampoo 11.8 Fl Oz
£65.00 Unit price £185.71 perlitre
PHILIP B. Santa Fe Hair + Body Shampoo 11.8 Fl Oz
£65.00 Unit price £185.71 perlitre
PANIER DES SENS Lavender Shower Gel 500ml
£14.50 Unit price £29.00 perlitre
DARLING Balancing Bodycare Set 650ml
£73.00 Unit price £112.31 perlitre
DARLING Multi-Biotics Renewing And Smoothing Body Scrub 150ml
£29.00 Unit price £193.33 perlitre
WILDER BOTANICS Mens Wellness Set
£126.00
WILDER BOTANICS Sleep Ritual Set
£85.00
L'OCCITANE EN PROVENCE Shea Milk Soap 100g
£9.00 Unit price £90.00 perkg
L'OCCITANE EN PROVENCE Shea Lavender Soap 100g
£9.00 Unit price £90.00 perkg
VOYA Invigorating Seaweed Soap 150g
£17.00 Unit price £113.33 perkg
HOPE'S RELIEF Relief Derma Soap 110g
£11.50 Unit price £104.55 perkg
WHOLYME Pregnancy Salts 1kg
£21.00 Unit price £21.00 perkg
SUSANNE KAUFMANN Hayflower Bath Oil 250ml
£60.00 Unit price £240.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Refining Scalp Body Scrub 200ml
£75.00 Unit price £375.00 perlitre
KORRES Mint Tea - Shower Gel 250ml
£14.00 Unit price £56.00 perlitre
KORRES Lime Ginger - Shower Gel 250ml
£14.00 Unit price £56.00 perlitre
Sold out
KORRES Vanilla Cinnamon - Shower Gel 250ml
£14.00 Unit price £56.00 perlitre
JOONBYRD Violet Haze Body Scrub Mini 30ml
£12.00 Unit price £400.00 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old