Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing241–260 of 317 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
L'OCCITANE EN PROVENCE Shea Lavender Soap 250g
£12.00 Unit price £48.00 perkg
L'OCCITANE EN PROVENCE Shea Verbena Soap 100g
£9.00 Unit price £90.00 perkg
WILDER BOTANICS Healing Spirit Single Shot Soak 200g
£16.00 Unit price £80.00 perkg
WILDER BOTANICS Herbal Tranquility Single Shot Soak 200g
£16.00 Unit price £80.00 perkg
BALADE EN PROVENCE Solid Eye Contour Serum Bar 18g
£17.00 Unit price £944.44 perkg
SUSANNE KAUFMANN Mallow Blossom Bath 250ml
£55.00 Unit price £220.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN St. John's Wort Bath 400g
£55.00 Unit price £137.50 perkg
PANIER DES SENS Absolute Liquid Marseille Soap Precious Jasmine 500ml
£15.50 Unit price £31.00 perlitre
KORRES Bergamot Pear - Shower Gel 250ml
£14.00 Unit price £56.00 perlitre
L'OCCITANE EN PROVENCE Shea Lavender Liquid Soap 500ml
£29.00 Unit price £58.00 perlitre
L'OCCITANE EN PROVENCE Shea Verbena Liquid Soap 500ml
£29.00 Unit price £58.00 perlitre
VOYA True Tranquil Body Wash 200ml
£25.00 Unit price £125.00 perlitre
5.0
(1)
WILDER BOTANICS Sensorial Bath Oil Palmarosa 50ml
£34.00 Unit price £680.00 perlitre
WILDER BOTANICS Sensorial Bath Oil Vetiver 50ml
£34.00 Unit price £680.00 perlitre
JOONBYRD Violet Haze Body Scrub 200ml
£45.00 Unit price £225.00 perlitre
INNERSENSE ORGANIC BEAUTY Inner Glow Body Scrub 200ml
£36.00 Unit price £180.00 perlitre
Sold out
DR IRENA ERIS Botanical Samoa Purifying & Regenerating Body Scrub 200ml
£28.00 Unit price £140.00 perlitre
AROMATHERAPY ASSOCIATES Light Relax Bath And Shower Oil 55ml
AROMATHERAPY ASSOCIATES Light Relax Bath And Shower Oil 55ml
£65.00 Unit price £1,181.82 perlitre
1.0
(1)
AROMATHERAPY ASSOCIATES Support Breathe Bath And Shower Oil 55ml
AROMATHERAPY ASSOCIATES Support Breathe Bath And Shower Oil 55ml
£65.00 Unit price £1,181.82 perlitre
JOONBYRD Moon Swim Body Wash Mini 50ml
£12.00 Unit price £240.00 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old