Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing221–240 of 318 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
MARGARET DABBS LONDON Hydrating Foot Soak 200ml
£25.00 Unit price £125.00 perlitre
L'OCCITANE EN PROVENCE Shea Milk Soap 250g
£12.00 Unit price £48.00 perkg
ERBARIO TOSCANO Elisir D'Olivo Vegetable Soap 140g
£13.00 Unit price £2,166.67 perlitre
MALIN+GOETZ Vitamin B5 Bar Soap - Rum 140g
£18.00 Unit price £128.57 perlitre
BALADE Solid Face Cleanser Bar 80g
£13.00 Unit price £162.50 perkg
PANIER DES SENS Absolute Shower Gel Precious Jasmine 200ml
£9.00 Unit price £45.00 perlitre
PANIER DES SENS Absolute Liquid Marseille Soap Rose Geranium 500ml
£15.50 Unit price £31.00 perlitre
L'OCCITANE EN PROVENCE Shea Lavender Liquid Soap Eco Refill 500ml
£26.00 Unit price £52.00 perlitre
AMELIORATE Transforming Body Exfoliant 300ml
£18.00 Unit price £60.00 perlitre
DR IRENA ERIS Vibrant Rio Smooth & Firm Body Scrub 200ml
£28.00 Unit price £140.00 perlitre
Sold out
DR IRENA ERIS Tropical Tahiti Sensual Softening Body Scrub 200ml
£28.00 Unit price £140.00 perlitre
AROMATHERAPY ASSOCIATES De-Stress Mind Bath and Shower Oil 55ml
£65.00 Unit price £1,181.82 perlitre
AROMATHERAPY ASSOCIATES Inner Strength Bath and Shower Oil 55ml
AROMATHERAPY ASSOCIATES Inner Strength Bath and Shower Oil 55ml
£65.00 Unit price £1,181.82 perlitre
AMELIORATE Transforming Body Wash 300ml
£12.00 Unit price £40.00 perlitre
AKT LONDON SC.05 Columbia Road The Body Wash Concentrate 100ml
£26.00 Unit price £260.00 perlitre
MILLER HARRIS Bergamote Hand & Body Wash 300ml
£20.00 Unit price £66.67 perlitre
DERMALOGICA Clearing Skin Wash 500ml
£65.00 Unit price £130.00 perlitre
BEAUTYLAB Youth Elixir Super Refining Exfoliating PHA Wash 200ml
£32.00 Unit price £160.00 perlitre
WILD BEAUTY Purifying Hand Wash With Cornmint And Dandelion 250ml
WILD BEAUTY Purifying Hand Wash With Cornmint And Dandelion 250ml
£30.00 Unit price £120.00 perlitre
CODEX LABS Shaant Hydrating Body Scrub 100ml
£34.00 Unit price £340.00 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old