Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing201–220 of 317 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
OLVERUM Bath Salts 200g
£34.00 Unit price £170.00 perkg
BALADE EN PROVENCE Orange Blossom Hand Soap 80g
BALADE EN PROVENCE Orange Blossom Hand Soap 80g
£7.00 Unit price £87.50 perkg
SUSANNE KAUFMANN Bath for the Senses 250ml
£60.00 Unit price £240.00 perlitre
HOLIDERMIE Sublimating Body Scrub 140ml
£35.00 Unit price £250.00 perlitre
AROMATHERAPY ASSOCIATES Deep Relax Bath And Shower Oil 100ml
£90.00 Unit price £900.00 perlitre
CAUDALIE Shower Gel Ange Des Vignes 200ml
£10.00 Unit price £50.00 perlitre
HOPE'S Relief Derma Wash 350ml
£19.00 Unit price £54.29 perlitre
LA ROCHE-POSAY Lipikar Shower Gel 400ml
£19.00 Unit price £47.50 perlitre
WILDSMITH SKIN Stillness Nourishing Body Cleanser 300ml
£40.00 Unit price £133.33 perlitre
WILDSMITH SKIN Vitality Brightening Body Cleanser 300ml
£40.00 Unit price £133.33 perlitre
NATURA BISSÉ Diamond Well-Living The Body Wash & Scrub 150ml
£60.00 Unit price £400.00 perlitre
AKT LONDON SC.02 After Thunder The Body Wash Concentrate 100ml
£26.00 Unit price £260.00 perlitre
KORRES Santorini Grape Shower Gel 250ml
£14.00 Unit price £56.00 perlitre
ILAPOTHECARY SOS Body Wash 200ml
£39.00 Unit price £195.00 perlitre
ILAPOTHECARY Cleanse Your Aura Hand & Body Wash 200ml
£39.00 Unit price £195.00 perlitre
MALIN+GOETZ Rum Hand + Body Wash 250ml
£26.00 Unit price £104.00 perlitre
WILD BEAUTY Purifying Body Wash With Bergamot And Nettle 250ml
WILD BEAUTY Purifying Body Wash With Bergamot And Nettle 250ml
£30.00 Unit price £120.00 perlitre
DR BRONNER'S Organic Pump Soap - Lavender 355ml
£18.00 Unit price £50.70 perlitre
DR BRONNER'S Almond Pure Castile Liquid Soap 1 litre
£31.50 Unit price £31.50 perlitre
MARGARET DABBS LONDON Hydrating Foot Soak 200ml
£25.00 Unit price £125.00 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old