Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing21–40 of 317 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
NESTI DANTE Il Frutteto Olive Oil and Tangerine Soap 250g
NESTI DANTE Il Frutteto Olive Oil and Tangerine Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
5.0
(1)
LE PETIT OLIVIER Two Extra Mild Soap Bars Rose 200g
LE PETIT OLIVIER Two Extra Mild Soap Bars Rose 200g
£5.00 Unit price £25.00 perkg
NESTI DANTE Romantica Tuscan Wisteria & Lilac Soap 250g
NESTI DANTE Romantica Tuscan Wisteria & Lilac Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
Sold out
BAMFORD Geranium Hand & Body Wash 250ml
£29.00 Unit price £116.00 perlitre
NESTI DANTE Dolce Vivere Capri Soap 250g
Sold out
NESTI DANTE Dolce Vivere Capri Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
5.0
(1)
4711 Original Eau de Cologne Shower Gel 200ml
£7.00 Unit price £35.00 perlitre
LE PETIT OLIVIER Extra Mild Surgras Soap Shea Butter 250g
£5.00 Unit price £20.00 perkg
5.0
(1)
WILDSMITH SKIN Hand and Body Wash 300ml
£34.00 Unit price £113.33 perlitre
MOLTON BROWN Re-Charge Black Pepper Bath & Shower Gel 300ml
£27.00 Unit price £90.00 perlitre
5.0
(1)
BIODERMA Atoderm Shower Gel 200ml
£10.50 Unit price £52.50 perlitre
LE PETIT OLIVIER Pure Liquid Soap Of Marseille - Rose 300ml
£6.00 Unit price £20.00 perlitre
LE PETIT OLIVIER Extra Mild Surgras Soap Sweet Almond Oil 250g
£5.00 Unit price £20.00 perkg
5.0
(1)
NESTI DANTE Luxury Gold Soap 250g
Sold out
NESTI DANTE Luxury Gold Soap 250g
£8.00 Unit price £32.00 perkg
5.0
(1)
NESTI DANTE Romantica Cherry Blossom Basil Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
5.0
(1)
NESTI DANTE Dei Colli Fiorentini Iris Soap 250g
NESTI DANTE Dei Colli Fiorentini Iris Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
5.0
(1)
Sold out
BAMFORD Geranium Pebble Soap 250g
£25.00 Unit price £100.00 perkg
LE PETIT OLIVIER Extra Mild Surgras Soap Argan Oil 250g
£5.00 Unit price £20.00 perkg
NESTI DANTE Olivae Sicilia Soap 150g
£5.50 Unit price £36.67 perkg
5.0
(1)
NESTI DANTE Luxury Black Soap 250g
Sold out
NESTI DANTE Luxury Black Soap 250g
£8.00 Unit price £32.00 perkg
NESTI DANTE Emozioni in Toscana Blooming Gardens Soap 250g
Sold out
NESTI DANTE Emozioni in Toscana Blooming Gardens Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
5.0
(1)

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old