Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing61–80 of 317 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
BALADE EN PROVENCE All-In-1 Soap Bar For Men 80g
BALADE EN PROVENCE All-In-1 Soap Bar For Men 80g
£8.50 Unit price £106.25 perkg
OLVERUM Bath Oil 250ml
£82.00 Unit price £328.00 perlitre
NESTI DANTE Luxury Platinum Soap 250g
NESTI DANTE Luxury Platinum Soap 250g
£8.00 Unit price £32.00 perkg
5.0
(1)
Sold out
FLORIS LONDON Elite Moisturising Bath & Shower Gel 250ml
£32.00 Unit price £128.00 perlitre
NESTI DANTE Romantica Lily & Narcissus Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
5.0
(1)
MOLTON BROWN Mesmerising Oudh Accord & Gold Fine Liquid Hand Wash 300ml
£27.00 Unit price £90.00 perlitre
NESTI DANTE Olivae Puglia Soap 150g
£5.50 Unit price £36.67 perkg
5.0
(1)
MUSGO REAL Men's Body Soap Classic Scent 160g
£14.00 Unit price £87.50 perkg
MOLTON BROWN Coastal Cypress & Sea Fennel Bath & Shower Gel 300ml
£27.00 Unit price £90.00 perlitre
NESTI DANTE Olivae Toscana Soap 150g
£5.50 Unit price £36.67 perkg
NESTI DANTE Paradiso Tropicale Maracuja & Guava Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
MOLTON BROWN Coastal Cypress & Sea Fennel Fine Liquid Hand Wash 300ml
£25.00 Unit price £83.33 perlitre
Sold out
NESTI DANTE Limonum Zagara No5 Soap 250g
£7.50 Unit price £30.00 perkg
5.0
(1)
WESTLAB Dead Sea Salt 1kg
WESTLAB Dead Sea Salt 1kg
£5.99 Unit price £5.99 perkg
BAMFORD Geranium Bath Salts 250g
£37.00 Unit price £148.00 perlitre
PHARMACERIS E Emotopic Creamy Body Wash Gel 400ml
£22.00 Unit price £55.00 perlitre
HOPE'S RELIEF Soap Free Cleansing Bar For Dry And Itchy Skin 110g
HOPE'S RELIEF Soap Free Cleansing Bar For Dry And Itchy Skin 110g
£12.00 Unit price £109.09 perkg
MEDIK8 Lipid-Balance Cleansing Oil 140ml
£35.00 Unit price £250.00 perlitre
MOLTON BROWN Fiery Pink Pepper Bath & Shower Gel 300ml
£27.00 Unit price £90.00 perlitre
URIAGE Extra-Rich Dermatological Gel 500ml
£13.00 Unit price £26.00 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old