Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing41–60 of 317 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Sold out
NESTI DANTE Dolce Vivere Lago Di Como Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
5.0
(2)
NESTI DANTE Romantica Gillyflower Fuchsia Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
Sold out
L'OCCITANE Verbena Shower Gel Refill 500ml
£28.00 Unit price £56.00 perlitre
AVÈNE Xeracalm Oil 400ml
£20.95 Unit price £52.38 perlitre
MUSGO REAL Soap On A Rope Classic Scent 190g
£20.00 Unit price £105.26 perkg
Sold out
BAMFORD Rose Pebble Soap 12g
£25.00 Unit price £100.00 perkg
LA ROCHE-POSAY Lipikar Surgras Cleansing Bar 150g
£8.50 Unit price £56.67 perkg
Sold out
NESTI DANTE Dolce Vivere Florence Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
5.0
(2)
NESTI DANTE Il Frutteto Pomegrante & Black Currant Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
Sold out
BAMFORD Jasmine Bath Oil 250ml
£52.00 Unit price £208.00 perlitre
BIODERMA Atoderm Shower Gel 1000ml
£20.00 Unit price £20.00 perlitre
Sold out
BAMFORD Jasmine Hand & Body Wash 250ml
£31.00 Unit price £124.00 perlitre
MOLTON BROWN Heavenly Gingerlily Bath & Shower Gel 300ml
£27.00 Unit price £90.00 perlitre
MOLTON BROWN Mesmerising Oudh Accord & Gold Bath & Shower Gel 300ml
£29.00 Unit price £96.67 perlitre
VICHY Homme Hydra Mag C+ Shower Gel 200ml
VICHY Homme Hydra Mag C+ Shower Gel 200ml
£11.00 Unit price £55.00 perlitre
Sold out
NESTI DANTE Philosophia Illuminating Scrub Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
MOLTON BROWN Blissful Templetree Bath & Shower Gel 300ml
£27.00 Unit price £90.00 perlitre
L'OCCITANE Verbena Shower Gel 250ml
Sold out
L'OCCITANE Verbena Shower Gel 250ml
£18.00 Unit price £72.00 perlitre
BETTERYOU Magnesium Sleep Bath Flakes 1kg
£11.00 Unit price £11.00 perkg
Sold out
NESTI DANTE Regina Di Peonie No3 Soap 250g
£7.50 Unit price £30.00 perkg

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old