Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing181–200 of 317 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
MILLER HARRIS Tea Tonique Hand & Body Wash 300ml
£20.00 Unit price £66.67 perlitre
AKT LONDON SC.03 The Onsen The Body Wash Concentrate 100ml
£26.00 Unit price £260.00 perlitre
AKT LONDON SC.01 Orange Grove The Body Wash Concentrate 100ml
£26.00 Unit price £260.00 perlitre
VENN Synbiotic Polyamine Body Wash 250ml
£49.00 Unit price £196.00 perlitre
TISSERAND AROMATHERAPY Restore Balance Bath & Shower Wash 400ml
£17.00 Unit price £42.50 perlitre
MOLTON BROWN Rose Dunes Bath & Shower Gel 300ml
£29.00 Unit price £96.67 perlitre
DR BRONNER'S Lavender Pure Castile Liquid Soap 1 litre
£31.50 Unit price £31.50 perlitre
DERMALOGICA Clear Start Breakout Clearing Foaming Wash 177ml
£19.00 Unit price £107.34 perlitre
IRENE FORTE SKINCARE Red Algae Resurfacing Body Exfoliator Triple AHA 100ml
£85.00 Unit price £850.00 perlitre
PANIER DES SENS Savon Perfumed Solid Soap Olive 250g
£10.00 Unit price £40.00 perkg
Sold out
PANIER DES SENS Savon Liquid Marseille Soap In Glass Olive - 490ml
£22.00 Unit price £44.90 perlitre
MARGARET DABBS LONDON Pure Reviving Foot Soak 200ml
MARGARET DABBS LONDON Pure Reviving Foot Soak 200ml
£22.00 Unit price £110.00 perlitre
DARLING Multi-Biotics Hydrating And Balancing Body Wash 250ml
£26.00 Unit price £104.00 perlitre
DARLING Body Wash 225ml
£37.00 Unit price £164.44 perlitre
CERAVE SA Smoothing Cream 177ml CERAVE SA Smoothing Cream 177ml
CERAVE SA Smoothing Cream 177ml
£16.00 Unit price £90.40 perlitre
PANIER DES SENS Absolute Perfumed Soap Bar Precious Jasmin 150g
£7.00 Unit price £46.67 perkg
PANIER DES SENS Absolute Perfumed Soap Bar Orange Blossom 150g
£7.00 Unit price £46.67 perkg
CODEX LABS Bia Unscented Soap 1 Unit
£14.00
WILDER BOTANICS Herbal Tranquility Soak 525g
£44.00 Unit price £83.81 perkg
HOLIDERMIE Scented Bath Salts 600g
£35.00 Unit price £58.33 perkg

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old