Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing141–160 of 318 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
DR BRONNER'S Organic Pump Soap - Peppermint 355ml
£18.00 Unit price £50.70 perlitre
DR BRONNER'S Rose Pure Castile Liquid Soap 1 litre
£31.50 Unit price £31.50 perlitre
DR BRONNER'S Baby Unscented Pure Castile Liquid Soap 1 litre
£31.50 Unit price £31.50 perlitre
5.0
(1)
CERAVE Hydrating Foaming Oil Cleanser 236ml
£14.50 Unit price £61.44 perlitre
LA ROCHE-POSAY Lipikar Syndet AP+ Cream Wash 200ml
£14.50 Unit price £72.50 perlitre
Sold out
BJORK AND BERRIES Bath Salt From The Garden 630g
£29.00 Unit price £46.03 perkg
L'OCCITANE EN PROVENCE Shea Verbena Liquid Soap Eco Refill 500ml
£26.00 Unit price £52.00 perlitre
WILDER BOTANICS Sacred Wash 300ml
£24.00 Unit price £80.00 perlitre
ILAPOTHECARY Magnesium And Amethyst Bath Soak Refill 400g
£49.00 Unit price £122.50 perkg
5.0
(1)
NUXE Prodigieux Floral - Scented Shower Gel 200ml
£15.00 Unit price £75.00 perlitre
MARGARET DABBS LONDON Nourishing Hand Wash 200ml
MARGARET DABBS LONDON Nourishing Hand Wash 200ml
£22.00 Unit price £110.00 perlitre
DR BRONNER'S Peppermint Pure Castile Liquid Soap 1 litre
£31.50 Unit price £31.50 perlitre
5.0
(1)
L'OCCITANE EN PROVENCE Almond Shower Oil Refill 500ml
£38.00 Unit price £76.00 perlitre
5.0
(1)
WILDER BOTANICS Healing Spirit Soak 600g
£44.00 Unit price £73.33 perkg
MILLER HARRIS Bergamote Soap 200g
£18.00 Unit price £90.00 perkg
MILLER HARRIS Tea Tonique Soap 200g
£18.00 Unit price £90.00 perkg
PANIER DES SENS Absolute Shower Gel Orange Blossom 200ml
£9.00 Unit price £45.00 perlitre
AROMATHERAPY ASSOCIATES Muscle Bath And Shower Oil 55ml
£65.00 Unit price £1,181.82 perlitre
TISSERAND AROMATHERAPY Muscle Ease Bath Oil 100ml
Sold out
TISSERAND AROMATHERAPY Muscle Ease Bath Oil 100ml
£14.00 Unit price £140.00 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old