Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing161–180 of 317 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
WILDSMITH SKIN Ceramic Hand Wash 350 ml
£85.00 Unit price £242.86 perlitre
GOLDFADEN MD Detox Clarifying Facial Wash 120ml
£32.00 Unit price £266.67 perlitre
MARGARET DABBS LONDON Hydrating Hand Sanitiser 30ml
£12.00 Unit price £400.00 perlitre
DR BRONNER'S Citrus Pure Castile Liquid Soap 1 litre
£31.50 Unit price £31.50 perlitre
PANIER DES SENS Savon Refill Liquid Marseille Soap Olive - 500ml
£12.00 Unit price £24.00 perlitre
GEHWOL Foot Bath 400g
£9.50 Unit price £23.75 perkg
CERAVE SA Smoothing Cream 340g
£23.00 Unit price £67.65 perkg
AVEENO Daily Moisturising Body Wash 500ml
AVEENO Daily Moisturising Body Wash 500ml
£11.50 Unit price £23.00 perlitre
PANIER DES SENS Absolute Perfumed Soap Bar Rose Geranium 150g
£7.00 Unit price £46.67 perkg
INCOGNITO Loofah Soap
£8.00
GUAM Salinated Algae Bath Salts 1kg
£50.00 Unit price £50.05 perkg
BJORK AND BERRIES Birch Ritual Scrub Soap 225g
£23.00 Unit price £102.22 perkg
SUSANNE KAUFMANN Mountain Pine Bath 250ml
£60.00 Unit price £240.00 perlitre
PANIER DES SENS Absolute Shower Gel Rose Geranium 200ml
£9.00 Unit price £45.00 perlitre
KORRES Sea Salt Coconut - Shower gel 250ml
£14.00 Unit price £56.00 perlitre
VOYA Squeaky Clean Body Wash 200ml
£25.00 Unit price £125.00 perlitre
ILAPOTHECARY Beat The Blues Shower And Bath Oil 200ml
£39.00 Unit price £195.00 perlitre
NUXE Reve de miel - Deliciously Nourishing Body Scrub 175ml
£22.00 Unit price £110.00 perlitre
NUXE Prodigieux - Shower Oil 200ml
£15.00 Unit price £75.00 perlitre
WILDSMITH SKIN Vitality Shower Oil 200ml
£44.00 Unit price £220.00 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old