Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing81–100 of 317 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
NESTI DANTE Il Frutteto Peach & Melon Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
WILD BEAUTY Exfoliating Body Scrub With Rosemary And Rhug Honey 150ml
£45.00 Unit price £225.00 perlitre
MOLTON BROWN Orange & Bergamot Fine Liquid Hand Wash 300ml
£25.00 Unit price £83.33 perlitre
TOPICREM MELA Unifying Exfoliating Bar 150g
£12.00 Unit price £80.00 perkg
Sold out
NESTI DANTE Il Frutteto Red Grapes & Blueberry Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
BETTERYOU Magnesium Flakes 250g
£5.00 Unit price £20.00 perkg
5.0
(1)
WILDSMITH SKIN Ceramide Lipid Repair Balm 12.75g
WILDSMITH SKIN Ceramide Lipid Repair Balm 12.75g
£30.00 Unit price £2,500.00 perkg
LA ROCHE-POSAY Lipikar Syndet AP+ Cream Wash 400ml
£21.50 Unit price £53.75 perlitre
5.0
(1)
NESTI DANTE Fico Della Signoria No1 Soap 250g
£7.50 Unit price £30.00 perkg
Sold out
NESTI DANTE Philosophia Cream & Pearls Soap 250g
£6.50 Unit price £26.00 perkg
Sold out
L'OCCITANE Lavender Foaming Bath 500ml
£29.50 Unit price £59.00 perlitre
BAMFORD Rose Bath Oil 250ml
£52.00 Unit price £208.00 perlitre
MOLTON BROWN Delicious Rhubarb & Rose Bath & Shower Gel 300ml
£27.00 Unit price £90.00 perlitre
BETTERYOU Magnesium Flakes 1kg
£11.00 Unit price £11.00 perkg
WHOLYME Relief Salts, Bath Salts For Muscle And Joint Recovery 1kg
£16.00 Unit price £16.00 perkg
CAUDALIE Shower Gel Rose De Vigne 200ml
£10.00 Unit price £50.00 perlitre
FLORIS LONDON Cefiro Luxury Hand Wash 250ml
£32.00 Unit price £128.00 perlitre
MOLTON BROWN Delicious Rhubarb & Rose Fine Liquid Hand Wash 300ml
£25.00 Unit price £83.33 perlitre
BAMFORD Rose Hand & Body Wash 250ml
£31.00 Unit price £124.00 perlitre
DR BRONNER'S Pure-Castile Bar Soap - Almond 140g
DR BRONNER'S Pure-Castile Bar Soap - Almond 140g
£8.50 Unit price £60.71 perkg

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old