Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing101–120 of 317 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
DR BRONNER'S Pure-Castile Bar Soap - Lavender 140g
£8.50 Unit price £60.71 perkg
ERBARIO TOSCANO Elisir D'Olivo Moisturising Shower Bath 250ml
£23.00 Unit price £3,833.33 perlitre
5.0
(1)
AROMATHERAPY ASSOCIATES Deep Relax Bath and Shower Oil 55ml
Sold out
AROMATHERAPY ASSOCIATES Deep Relax Bath and Shower Oil 55ml
£65.00 Unit price £1,181.82 perlitre
DERMALOGICA Conditioning Body Wash 295ml
DERMALOGICA Conditioning Body Wash 295ml
£36.00 Unit price £122.03 perlitre
BARE FEET Soothing Foot Soak 200ml
£7.00 Unit price £35.00 perlitre
WELEDA Arnica Muscle Soak 200ml
WELEDA Arnica Muscle Soak 200ml
£17.50 Unit price £87.50 perlitre
KORRES Jasmine Shower Gel 250ml
£14.00 Unit price £56.00 perlitre
BALADE EN PROVENCE Orange Blossom Body Soap 80g
BALADE EN PROVENCE Orange Blossom Body Soap 80g
£7.00 Unit price £87.50 perkg
ERBARIO TOSCANO Cuore Di Pepe Nero Energising Shower Bath 250ml
£23.00 Unit price £92.00 perlitre
CAUDALIE Shower Gel Thé Des Vignes 200ml
£10.00 Unit price £50.00 perlitre
FLORIS LONDON White Rose Moisturising Bath & Shower Gel 250ml
£32.00 Unit price £128.00 perlitre
DR BRONNER'S Pure-Castile Bar Soap - Rose 140g
DR BRONNER'S Pure-Castile Bar Soap - Rose 140g
£8.50 Unit price £60.71 perkg
DR BRONNER'S Pure-Castile Bar Soap - Baby Unscented 140g
DR BRONNER'S Pure-Castile Bar Soap - Baby Unscented 140g
£8.50 Unit price £60.71 perkg
WILDSMITH SKIN Stillness Shower Oil 200ml
£44.00 Unit price £220.00 perlitre
Sold out
L'OCCITANE Verbena Foaming Bath 500ml
£29.50 Unit price £59.00 perlitre
INNERSENSE ORGANIC BEAUTY Awaken Body Wash 250ml
£26.00 Unit price £104.00 perlitre
MOLTON BROWN Heavenly Gingerlily Fine Liquid Hand Wash 300ml
£25.00 Unit price £83.33 perlitre
ILAPOTHECARY Magnesium And Amethyst Bath Soak Jar 400g
£62.00 Unit price £155.00 perkg
BETTERYOU Magnesium Muscle Mineral Bath Flakes 1kg
£11.00 Unit price £11.00 perkg
HEATH Shower Mask 85ml HEATH Shower Mask 85ml
HEATH Shower Mask 85ml
£16.00 Unit price £188.24 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old