Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

The daily bath or shower – a necessity, yet an often overlooked opportunity for mindful self-care. This ritual can be more than just cleansing; it can be a moment of rejuvenation for both body and mind.

Explore our range of luxurious options to elevate your bathing experience:

  • Soaking Rituals: Immerse yourself in tranquillity with bath soaks featuring mineral-rich salts known for their therapeutic properties. Fragrant essential oil blends unwind the mind and promote relaxation, leaving you feeling restored.
  • Invigorating Gels: For a quick and refreshing start to your day, invigorating shower gels cleanse and energise, leaving your skin feeling revitalised.
  • Nourishing Cleansers: Cleanse and hydrate with nourishing body washes formulated with high-quality ingredients. These washes leave your skin feeling soft, supple, and subtly scented.
  • Exfoliating Treatments: Replenish your skin with exfoliating scrubs that gently remove dead skin cells, revealing a smoother, more radiant complexion.

Many of our products incorporate the power of essential oils. These carefully chosen oils offer not only delightful scents but also potential therapeutic benefits. From calming lavender to invigorating eucalyptus, discover the perfect blend to enhance your mood and well-being.

Explore our collection and discover the perfect bath or shower products to suit your individual needs and preferences. Transform your daily routine into a moment of mindful self-care, a ritual of rejuvenation for both body and mind.

Showing121–140 of 317 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
MOLTON BROWN Fiery Pink Pepper Fine Liquid Hand Wash 300ml
£25.00 Unit price £83.33 perlitre
KORRES Mediterranean Vanilla Shower Gel 250ml
£19.00 Unit price £76.00 perlitre
AKT LONDON SC.02 After Thunder The Foaming Body Scrub 250g
£44.00 Unit price £176.00 perkg
BIODERMA Atoderm Intensive Foaming Gel 500ml
£26.00 Unit price £52.00 perlitre
5.0
(1)
L'OCCITANE EN PROVENCE Shea Verbena Soap 250g
£12.00 Unit price £48.00 perkg
DR BRONNER'S Pure-Castile Bar Soap - Citrus 140g
DR BRONNER'S Pure-Castile Bar Soap - Citrus 140g
£8.50 Unit price £60.71 perkg
DR BRONNER'S Pure-Castile Bar Soap - Peppermint 140g
DR BRONNER'S Pure-Castile Bar Soap - Peppermint 140g
£8.50 Unit price £60.71 perkg
Sold out
MILLER HARRIS Scherzo Hand & Body Wash 300ml
£20.00 Unit price £66.67 perlitre
CODEX LABS BIA Exfoliating Wash 100ml
£32.00 Unit price £320.00 perlitre
WELEDA Sea Buckthorn Creamy Body Wash 200ml
WELEDA Sea Buckthorn Creamy Body Wash 200ml
£7.50 Unit price £37.50 perlitre
DERMALOGICA Clearing Skin Wash 250ml
DERMALOGICA Clearing Skin Wash 250ml
£42.00 Unit price £168.00 perlitre
BETTERYOU Magnesium Menopause Bath Flakes 750g
£7.00 Unit price £9.33 perkg
PANIER DES SENS Absolute Liquid Marseille Soap Orange Blossom 500ml
£15.50 Unit price £31.00 perlitre
VOYA Lazy Days Seaweed Bath Soak 400g
£25.00 Unit price £62.50 perkg
GOLDFADEN MD Doctor's Body Scrub Body Dermabrasion 200ml
£70.00 Unit price £350.00 perlitre
MILLER HARRIS Rose Silence Hand & Body Wash 300ml
£20.00 Unit price £66.67 perlitre
ERBARIO TOSCANO Bacche Di Tuscia Energising Shower & Bath 250ml
£23.00 Unit price £92.00 perlitre
ILAPOTHECARY Feminine Happy Shower Gel 200ml
£39.00 Unit price £195.00 perlitre
DR BRONNER'S Organic Pump Soap - Peppermint 355ml
£18.00 Unit price £50.70 perlitre
DR BRONNER'S Rose Pure Castile Liquid Soap 1 litre
£31.50 Unit price £31.50 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old